- 27 november 2023
- | Bron: Sanilec
CTC EcoAir 700M: verwarming en koeling in één
Nieuwe serie lucht-waterwarmtepompen met r290
CTC combineert Zweeds ontwerp en techniek in een fantastische nieuwe serie efficiënte warmtepompen. Met duurzame koeling en verwarming zorgen ze altijd voor het perfecte binnenklimaat.


Toerentalgeregeld
De CTC EcoAir 700M is een serie lucht-waterwarmtepompen met variabel toerental die zich gedurende het hele jaar automatisch aanpassen aan de energiebehoefte van het huis.
Design
Bij de ontwikkeling van de nieuwe warmtepompen heeft het CTC-ontwerpteam, in samenwerking met de technici, zich gericht op zowel de interne als de externe aspecten.
Het product heeft een aantrekkelijk, minimalistisch en stijlvol ontwerp dat in vrijwel elke omgeving past. De nieuwe omkasting en strakke lijnen laten de geschiedenis van het Zweedse design zien met oog voor verbluffende details.
Milieuvriendelijk
Met 100 jaar ervaring werkt CTC actief mee aan een duurzame en fossielvrije samenleving. CTC gebruikt daarom R290 (propaan) als koelmiddel in zijn warmtepompen, een van de meest natuurlijke koelmiddelen die er bestaan. Met een GWP (Global Warming Potential) van slechts 3 is de bijdrage van R290 aan het broeikaseffect zeer gering.
Wie kiest voor een warmtepomp met R290 maakt een bewuste keuze voor een betere toekomst. Welkom in een groenere en energiezuinigere wereld.
Koeling/verwarming
De nieuwe warmtepompen kunnen zowel koelen als verwarmen om het perfecte binnenklimaat te creëren. Tijdens de koudere maanden levert CTC EcoAir700 zowel warmte als warm water. Met een vertrektemperatuur tot wel 70 °C kunnen de warmtepompen perfect toegepast worden in renovaties.
Tijdens de warmere periodes zorgt de geavanceerde koelfunctie voor een heerlijk comfortabel binnenklimaat.
De warmtepomp schakelt van het genereren van warmte naar het koelen via het vloerverwarmingssysteem of via een afzonderlijk ventilatorconvectorsysteem. De CTC EcoAir 700 is leverbaar met twee vermogens: 708M en 712M.
Zeer efficiënt en fluisterstil
De hoge prestatie- en energieklasse A+++ verlaagt het energieverbruik van buitenmodules. Bovendien werken de warmtepompen zeer efficiënt, met een SCOP van maar liefst 5,04.
In combinatie met de intelligente besturingssystemen van CTC kan de warmtepomp ook worden aangesloten op Smart Grid, waardoor uw klant kan profiteren van flexibele elektriciteitsladingen en zijn energiekosten nog verder kan verlagen. De nieuwe warmtepompen zijn compatibel met alle tanks, binnenmodules en besturingssystemen van CTC.
CTC EcoAir 700 is daarnaast fluisterstil, met een maximaal geluidsniveau van 27dB(A) op 5 meter afstand.
Ingebouwde internetverbinding
CTC EcoZenith en CTC EcoLogic L/M beschikken standaard over een internetverbinding, waardoor de warmtepomp eenvoudig op afstand bediend kan worden.
EnergyFlex
Met de functie EnergyFlex kunnen klanten vrijwel alles op het verwarmingssysteem aansluiten en aan hun verwarmingssysteem toevoegen: van zonne-energie over een kachel met watermantel tot een bestaande ketel op pellets, gas of stookolie. Bovendien kan op de warmtepompen van CTC ook een zwembad aangesloten worden, zodat ook in de zomer warmte gegenereerd kan worden.
Bediening op afstand
Met de My Uplink-app heb je als installateur de mogelijkheid om de installatie op te volgen en via meldingen en/of e-mail op de hoogte kan gebracht worden van gebeurtenissen in de regeling. Zo kan bijvoorbeeld de temperatuur aangepast worden, of wordt er een alarm afgespeeld in geval van een onderbreking. De app is gratis verkrijgbaar in de App Store of Google Play Store.
